KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9131243
nr 913 1243
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), segelfarkost, signerad, bladets mått: 25x35
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 22 september 2014
kl 18:34:05
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman